W ostatnim czasie mam w sobie ogromną potrzebę do tego, aby wracać do książek z dzieciństwa czy młodości. Jestem bardzo ciekawa, jak po wielu latach będę je odbierać, czy coś się zmieni, czy nadal będą mi się one podobać, a może nie będę w stanie doczytać ich do końca. Tym razem zdecydowałam się przeczytać po wielu latach powieść “Dzieci z Bullerbyn (tanie i sprawdzone)“, która została napisana przez Astrid Lindgren. Miałam małe obawy, czy ta książka dla dzieci nie będzie mnie nudzić, ale na szczęście okazały się one bezpodstawne, a ja spędziłam naprawdę przyjemny czas na lekturze. Nie był to na pewno stracony czas, dlatego, jeśli czujecie, że chcecie do jakiejś książki wrócić, to nie zastanawiajcie się, tylko to zróbcie. 

Wspaniała opowieść o przyjaźni 

“Dzieci z Bullerbyn” to książka, która opowiada o szóstce dzieci, które mieszkają w małej wiosce Bullerbyn. Mimo tego, że wioska jest naprawdę malutka i pozornie niewiele się tam dzieje, to dzieciaki mają tak wiele wspaniałych przygód, że nigdy się nie nudzą. Każdy dzień na pozór wydaje się taki sam jak te poprzednie, ale tak naprawdę każdy z nich niesie całkiem nową przygodę. Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat. 

Czy dzieciństwo to zawsze beztroska 

Muszę przyznać, że powrót do tej pozycji literackiej to był strzał w dziesiątkę. Pozwoliła mi ona przenieść się do beztroskich czasów dzieciństwa i poczuć się lekko i bezpiecznie tak jak kiedyś. Ta książka pokazuje w bardzo delikatny sposób, co jest w życiu najważniejsze i na czym warto się skupić. Powieść została napisana w lekki sposób, więc czytelnik z pewnością nie będzie miał kłopotów ze zrozumieniem. Bohaterowie zostali wykreowani bardzo dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Fabuła jest spójna i logiczna, a przede wszystkim wciąga i intryguje. Jeśli jeszcze nie czytaliście tej książki, to koniecznie musicie to nadrobić. Warto znać klasyki, a ta pozycja z pewnością zalicza się do tego grona.